zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Najlepszy rok w historii Sage Polska!

13 grudnia 2016 r. 


11% wzrost przychodów i inwestycje w nowe centrum R&D


Grupa Sage opublikowała globalne wyniki, z których wynika, że 2016 rok jest najlepszym rokiem w historii polskiego oddziału Sage.  W porównaniu z rokiem 2015 firma zanotowała wzrost przychodów o 11%. W 2017 roku Sage zainwestuje w rozwój biznesu w Polsce 11 mln zł, a w kolejnych latach ponad 30 mln zł, planując m.in. otwarcie nowego centrum badawczo-rozwojowego.

 

Polski oddział Sage, lidera na rynku dostawców oprogramowania dla biznesu, zanotował w 2016 roku najlepsze wyniki w historii swojej działalności. Porównując tegoroczne wyniki z rokiem obrachunkowym 2015 widoczna jest duża dynamika wzrostu w tym m.in.:

  • 11% wzrost przychodów r/r (18% wzrost przychodów za 2. półrocze i 22% w 4. kwartale)
  • 21% wzrost przychodów odnawialnych r/r
  • 29% wzrost sprzedaży do nowych klientów (38% w samym 2. półroczu)


Sage rozwija się bardzo szybko i stabilnie. Ten rok jest lepszy nawet od 2010 roku, który poprzedzał zmiany w stawkach VAT i był bardzo udany dla całego rynku twórców  zintegrowanych systemów finansowo-księgowych i kadrowo-płacowych – mówi Piotr Ciski, dyrektor zarządzający Sage w Polsce. Jako firma informatyczna, która na co dzień zajmuje się zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi chcemy być innowacyjni na każdym polu – kilka tygodni temu przenieśliśmy się do nowoczesnego biura i cały czas kontynuujemy wdrażanie innowacyjnego systemu zarządzania. Dzięki temu przyciągamy najlepszych specjalistów w Polsce, co zostało już docenione przez rynek. W rankingu Gazety Finansowej znaleźliśmy się wśród 25 najlepszych pracodawców  – dodaje Ciski.

Rekordowe inwestycje w Polsce

W 2017 roku Sage przeznaczy na rozwój biznesu w Polsce ponad 11 mln zł. Dzięki temu firma będzie dysponować dwa razy większym zespołem programistycznym zajmującym się rozwojem lokalnych produktów. „Warto podkreślić, że jest to największa inwestycja firmy Sage w regionie Europy Centralnej i Wschodniej w roku finansowym 2017 oraz największa w historii Sage w Polsce. Potencjał polskiego rynku, jak i możliwości rozwoju Sage w naszym kraju są ogromne – podkreśla Piotr Ciski. W perspektywie kolejnych trzech lat firma planuje dodatkowe inwestycje na poziomie 30 mln zł., w tym otwarcie kolejnego centrum badawczo-rozwojowego, które będzie pracować nad rozwiązaniami globalnymi na rynki międzynarodowe.

Globalne wyniki Grupy Sage są również bardzo dobre. Firma osiągnęła organiczny wzrost przychodów o 6,1% i najszybszy wzrost stałych przychodów od dziesięciu lat na poziomie 10,4% (rok budżetowy zakończony 30 września 2016 r.). Wzrost abonamentu na oprogramowanie wyniósł 32,3%, a o 46% wzrosła liczba abonamentów zakontraktowanych, co pokazuje, że klienci nawiązują coraz ściślejsze relacje z Sage.

W roku podatkowym 2017 nasze cele całoroczne sięgają co najmniej 6% organicznego wzrostu przychodów i co najmniej 27% organicznej rentowności operacyjnej – mówi Stephen Kelly, CEO Sage. Będziemy kontynuować przyspieszanie inwestycji w rozwój działalności w I półroczu 2017 roku. W związku z tym spodziewamy się silniejszego wzrostu w drugim półroczu i zwiększenia jego tempa pod koniec roku podatkowego 2017 – dodał Kelly.[1] Za rok zakończony 30 września 2016 r.