zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

SODiR - zmiana formularzy INF-D-P i Wn-D

19.08.2016 r.

Informujemy, że jest już dostępna aktualizacja dotycząca współpracy z programem SODiR Off-line w wersji 9.75 dostępnej od 1 lipca 2016 roku. Aktualizacja przeznaczona jest do wersji:

  • Sage Symfonia ERP Kadry i Płace 2016.1.a;
  • Sage Symfonia ERP Kadry i Płace 2016.1;
  • Sage Symfonia 2.0 Kadry i Płace 2016.5;
  • Sage Symfonia Kadry i Płace 2016.d;
  • Sage Symfonia Kadry i Płace 2016.c;

 

Zmiany dotyczą formularzy Wn-D i INF-D-P. Do aktualizacji dołączony został również zaktualizowany dokument Kadry i Płace - Obsługa dofinansowań i refundacji PFRON.


Uwaga:

Jedna ze zmian prawnych to nowe kody dla formularza Wn-D w Sekcji B.7 Forma prawna 2. Na przykład: spółki z ograniczoną odpowiedzialnością dotychczas miały kod 17, a według aktualnego rozporządzenia mają kod 117 (§ 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 listopada 2015 r. w sprawie sposobu i metodologii prowadzenia i aktualizacji krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej, wzorów wniosków, ankiet i zaświadczeń (Dz. U. poz. 2009)).

W ramach rozwiązania wprowadzone zostały nowe kody do słownika Wn-D Forma Prawna 2. Stare kody pozostały w słowniku z oznaczeniem (S) i wyłączoną aktywnością.

Otrzymaliśmy informację, że aktualnie dostępna wersja aplikacji SODiR nie importuje pliku xml z niektórymi nowymi kodami np. 117. Jeśli wystąpi tego typu problem, należy w danych kadrowych firmy, w zestawie PFRON (Firma), w elemencie Dodatkowe informacje o pracodawcy dla atrybutu forma prawna (2) wybrać odpowiedną pozycję słownika (np. (S) spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, który ma kod 17). Ta pozycja słownika powinna mieć wcześniej włączoną aktywność. Problem został zgłoszony do PFRONu.


Rozwiązanie dostępne jest pod linkami:

Opis wraz z instrukcją instalacji

Rozwiązanie

Dokument Kadry i Płace - Obsługa dofinansowań i refundacji PFRON


Uwaga! Przeglądarka Explorer Edge nie wspiera wyświetlania powyższych plików. W celu poprawnego ich wyświetlenia, prosimy użyć innych przeglądarek, np. Internet Explorer, Firefox lub Google Chrome.