zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Nowy wzór podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR)

28.06.2016 r.

7 kwietnia 2016 Ministerstwo Finansów opublikowało nowy wzór podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Podmioty, które rozpoczęły działalność gospodarczą przed 7-04-2016 będą zobowiązane stosować nowy wzór dopiero od 1-01-2017. Natomiast podmioty, które rozpoczęły działalność po 7-04-2016 są zobowiązane stosować nowy wzór od razu.

Nowy wzór zawiera dwie dodatkowe kolumny do rejestrowania kosztów związanych z działalnością badawczo-rozwojową, o których mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. 1991 nr 80 poz. 350 z późń. zm.). Koszty te nie są sumowane z pozostałymi wydatkami. Wykazanie pełni jedynie rolę informacyjną, ponieważ koszty związane z działalnością badawczo-rozwojową podlegają odliczeniu dopiero w rozliczeniu rocznym.

Nowy wzór jest dostępny w Sage Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość od momentu wyjścia produktu na rynek.

Sage przygotował również aktualizację do programu Sage Symfonia Start Mała Księgowość wersja 2016.b, która umożliwia wydrukowanie księgi przychodów i rozchodów według nowego wzoru. Aby zaktualizować wydruk, należy wejść na stronę Sage Centrum Wiedzy. Poniżej znajduje się bezpośredni link. Proszę postępować zgodnie z instrukcją zamieszczoną w bezpośrednim artykule (link poniżej).

Link – nowy wzór podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR)

Uwaga – korzystanie z materiałów w Sage Centrum Wiedzy wymaga rejestracji na stronie.