zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Nowe funkcjonalności na platformie Sage e-Audytor

06.09.2016

Automatyczne porównanie wartości raportu JPK VAT z e-deklaracją VAT-7 to jedna z nowych funkcjonalności dostępnych na platformie Sage e-Audytor. Kolejną nowością jest możliwość przeglądania danych zaimportowanych z pliku JPK_VAT dla wybranego miesiąca. Dotychczas były one zawsze zsumowane ze wszystkich zaimportowanych plików.

Nowa funkcjonalność platformy Sage e-Audytor:

 

  1. Pozwala na zaimportowanie do e-Audytora pliku z e-deklaracją VAT-7.
  2. Porównuje wartości zaimportowane z pliku JPK-VAT oraz e-deklaracji VAT-7 i prezentuje ewentualne różnice pomiędzy tymi danymi.

 

 

Dostęp do funkcjonalności jest zależny od posiadanego pakietu:

Pakiet Trial: Możesz zaimportować po jednym pliku JPK_VAT i VAT-7 i zobaczyć wyniki porównania. Nie możesz usunąć plików, ani wejść w szczegółowe informacje zawierające dokumenty.

Pakiet Basic: Możesz zaimportować dowolną liczbę plików. Możesz je usuwać oraz przeglądać wyniki porównania. Nie możesz natomiast przejść do szczegółów z listą dokumentów.

Pakiet Premium: Możesz zaimportować dowolną liczbę plików. Możesz je usuwać oraz przeglądać wyniki porównania. Możesz również przejść do szczegółów z listą dokumentów.

 

Uwaga:

Aby porównanie zadziałało poprawnie, konieczne jest wgrywanie plików JPK_VAT zawierających dane tylko z jednego miesiąca. Porównywać można dłuższe okresy niż miesięczne, ale każdy miesiąc musi być zaimportowany osobnym plikiem JPK_VAT. Jeśli zaimportowałeś już pliki zawierające więcej niż jeden miesiąc i chcesz skorzystać z tej funkcjonalności, to musisz usunąć zaimportowane pliki i zaimportować każdy miesiąc osobnym plikiem. Ograniczenie to wynika ze struktury JPK_VAT, która w części zawierającej dane z dokumentów nie ma informacji o okresie VAT, w którym został dany dokument ujęty.