zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Ministerstwo Finansów pisze do podatników, którzy złożyli błędne JPK

27.04.2017


Ministerstwo Finansów opublikowało na swoich stronach komunikat, w którym zapowiada, że będzie kontaktowało się z podatnikami, u których wykryto nieprawidłowości w przesyłanych przez nich strukturach JPK oraz deklaracjach VAT.

Po dokonaniu weryfikacji złożonych dotychczas raportów JPK_VAT, Ministerstwo Finansów  zidentyfikowało przypadki niezgodności w przesłanych plikach w następujących obszarach:

  1. rozbieżności w przekazanych plikach JPK_VAT i deklaracjach złożonych za tożsamy okres,
  2. rozbieżności dotyczące kwot transakcji wykazanych przez kontrahentów w plikach JPK_VAT,
  3. przypadki uwzględniania w plikach JPK_VAT zakupu faktur VAT wystawionych przez podmioty, które nie posiadają statusu czynnego podatnika w podatku od towarów i usług.

Jednocześnie Ministerstwo zapowiedziało, że będzie komunikować się z podatnikami, u których stwierdzono tego rodzaju błędy. Podmioty te będą proszone o skorygowanie złożonych deklaracji VAT lub plików JPK_VAT. 


Przypominamy, że opisane przez Ministerstwo Finansów nieprawidłowości najszybciej i najłatwiej można zweryfikować na platformie Sage e-Audytor (dotyczy punktów 1 i 2), a w przypadku trzeciego ze wspomnianych obszarów także za pomocą bezpłatnych narzędzi do kontroli biznesowej dostępnych w programie Sage Symfonia 2.0 Handel, Sage Symfonia 2.0 Finanse i Księgowość oraz Sage Symfonia ERP Handel i Sage Symfonia ERP Finanse i Księgowość.