zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Sage powołuje fundację wspierającą młodych przedsiębiorców i działania charytatywne pracowników

1 października 2015 r rozpoczyna funkcjonowanie Fundacja Sage. Jej działalność zakłada dzielenie się z organizacjami dobroczynnymi zasobami firmy – czasem pracy pracowników, środkami finansowymi i technologiami. W nową inicjatywę będą zaangażowane wszystkie międzynarodowe struktury Sage.


Decyzja o powołaniu Fundacji Sage podjęta została w siedzibie głównej Sage w Wielkiej Brytanii. Wielu pracowników Sage (w tym także z Polski) jest prywatnie zaangażowanych w różne inicjatywy społeczne i dobroczynne. Poza tym, oddziały Sage w różnych krajach prowadzą własne akcje charytatywne. Oddział Sage w Polsce wspiera m.in. Fundację Iskierka, która pomaga dzieciom z chorobami nowotworowymi.


Jedną z inicjatyw Fundacji Sage jest umożliwienie pracownikom dzielenia się swoim czasem z potrzebującymi. Fundacja konstytuuje zasadę, że każdy z 14 000 pracowników Sage na całym świecie może w ciągu roku przeznaczyć pięć dni ze swojego czasu pracy na wsparcie wybranej przez siebie organizacji dobroczynnej.


Fundacja będzie również przyznawała dotacje wspierające krzewienie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi oraz środowisk znajdujących się w trudnej sytuacji. Będzie też dołączać się do prywatnych darowizn charytatywnych swoich pracowników. Ponadto przewidziany jest program udostępniania organizacjom non-profit rozwiązań i technologii Sage w ramach zarezerwowanej na każdy rok puli.


Piotr Ciski, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Sage

„Założenie fundacji o zasięgu globalnym może odnieść znakomite efekty. Pracownicy zgodnie ze swoją wolą i potrzebą będą mogli przeznaczyć swój czas pracy na cele charytatywne. Poza tym, model działania fundacji będzie inspirował i zachęcał do działania dobroczynnego również tych pracowników, którzy nie mają większych doświadczeń z działalnością charytatywną”.


Stephen Kelly, dyrektor zarządzający Grupą Sage

Dziś dla przyciągnięcia i utrzymania najlepszych pracowników z młodej generacji millenials potrzeba nowego zaangażowania. Młodzi chcą czegoś więcej niż tylko poświęcenia się pracy. Są aktywnymi uczestnikami społeczności i naprawdę mają wysoką świadomość potrzeb ludzi, którzy są wokół. Sage to ludzie z pasją nie tylko dla pracy, ale i dla działań dobroczynnych”.


Ivan Epstein, prezes Fundacji Sage, dyrektor generalny Sage dla regionu Afryki i Azji

Naszym celem jest możliwie trwałe ułatwianie życia osobom będącym w mniej szczęśliwym położeniu. Będziemy ten cel realizować dzieląc się z organizacjami non-profit naszymi zasobami: czasem, pieniędzmi, wiedzą i technologią”.